Матюс и Марнър вкараха по два гола, докато Мейпъл Лийфс победиха Рейнджърс със 7-3
AP News | 2023-12-13 | 05:01:04

НЮ ЙОРК (АП) — Остън Матюс и Мич Марнър отбелязаха по два гола, а ветеранът Мартин Джоунс направи 28 спасявания в първия си старт за Торонто като Мейпъл Лийфс победиха Ню Йорк Рейнджърс със 7-3 във вторник вечерта.

Матюс добави две асистенции и Мейпъл Лийфс също получиха голове от Конър Тиминс и Кале Ярнкрок, като подобриха резултата си до 5-0-2 в последните си седем мачове.

Торонто водеше с 4-1 след 20 минути, но Ню Йорк вкара два пъти през втория период, за да намали изоставането до един, преди Марнър да получи втория си мач за вечерта в пауър игра в началото на третия.

Блейк Уилър вкара два пъти, а Мика Зибанеджад отбеляза гол за Рейнджърс, който загуби за трети път в четири мача.

Джоунс подкрепя титуляра на Торонто Иля Самсонов, а Джоузеф Уол аут поради нараняване на глезена. Джоунс влезе с облекчение, след като Уол беше наранен миналия четвъртък срещу Отава, като направи девет спасявания при 10 удара за победата. 33-годишният Джоунс, който също е играл за Лос Анджелис, Сан Хосе, Филаделфия и Сиатъл, бе привлечен като свободен агент миналото лято. Той играеше за AHL Marlies.

Рейнджърс идваха от победата с 4-1 у дома над Лос Анджелис в неделя вечерта след загуби на пътя в Отава и Вашингтон.